Coaches Sign In

Clubs

49° North Alpine Ski Team (FAST) Last updated: 10/11/2015
Ski Team Members
Females
  • Kaitlyn Balmforth
  • Madelyn Balmforth
  • Syringa Barenti
  • Gianna Di Lucca
  • Alyssa French
  • Coryn French
  • Eva McKeraghan
  • Sydney Munson
  • Lily Myklebust
  • Hedy Seeber
  • Riley Sieber
  • Shelby Swanson
  • Alison Waters
Males
  • Andrew Balmforth
  • Tommy Camp
  • Bodie Charbonneau
  • Carson Charbonneau
  • Frank Crowley
  • Blaine French
  • Grady Green
  • Wesley Green
  • Connor Munson
  • Peyton Munson
  • Scotty Myklebust
  • Reece Roy
  • Cole Seaman
  • Colton Seeber
  • Eli Sieber
  • Austin Stutzke
  • Dylan Stutzke
  • Colby Swanson
  • Ben Trombold
  • Charlie Trombold
  • Colin Waters
PO Box 166
Chewelah, WA 99109-0166
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Darren Stutzke
President
  • John E. Eminger
Program Director
  • Darren Stutzke current.eh@gmail.com
Race Chair
  • Darren Stutzke
Youth Coach
  • Sean Bradshaw
Coach
  • Andras Bakken
  • Nikkita Dehle
  • Dan Holman
  • Rich Myklebust
  • Greg Rolstad
  • Greg Seeber
  • Nicole Seeber
  • Darren Stutzke
Anthony Lakes Ski Racing Association (ALSRA) Last updated: 08/31/2016
Ski Team Members
Females
  • Marissa Lane
  • Natasha Lane
2605 Starlight Drive
La Grande, OR 97850
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Eric Gooderham
President
  • Eric Nelson
Youth Coach
  • Griffith Williams
Coach
  • Eric Gooderham
  • Griffith Williams
Bend Endurance Academy (BEA) Last updated: 09/22/2015
Ski Team Members
Females
  • Lexi Black
  • Lea Brody-Heine
  • Julie Oriane Costa
  • Alex Heisler
  • Kiley Prinz
  • Maya Seckinger
Males
  • William Adams
  • Trevor Allison
  • Christopher Bird
  • Sam Biskup
  • Dakota Blackhorse-Von Jess
  • Ian Brown
  • Jacob Christensen
  • Cole Fuller
  • Danny Graves
  • Evan Grover
  • Axel Hovorka
  • Akeo Maifeld-Carucci
  • Nick Michaud
  • Samuel Schoderbek
  • Tom Schoderbek
  • Aidan Whitelaw
500 SW Bond Street #142
Bend, OR 97702
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Nordic: Ben Husaby, Stuart Smith Blockley, Brenna Warburton, Dakota Blackhorse, David Kurtz, Joe Madden, Don Leet, Sam Rocco

    Cycling: Bill Warburton, Brenna Warburton

    Climbing: Mike Rougeux, Vanessa Burdick
President
  • The Bend Endurance Academy is a nonprofit organization run by a board of directors. Adrienne Graham is the current board president.
Program Director
  • Nordic: Ben Husaby
    ben@bendenduranceacademy.org
    541.678.3864

    Cycling: Bill Warburton
    bill@bendenduranceacademy.org
    541.335.1346

    Climbing: Mike Rougeux
    mike@bendenduranceacademy.org
    541.419.5071
Race Chair
  • Ben Husaby
    ben@bendenduranceacademy.org
    541.678.3864
Youth Coach
  • Brenna Warburton
    brenna@bendenduranceacademy.org
    541.678.3865
Coach
  • Benjamin Husaby
  • Bernadette Nelson
Bluewood Alpine Race Team (BART) Last updated: 01/06/2016
Ski Team Members
Females
  • Gracie Batte
  • Sophie Bess
  • Abigail Blethen
  • Mabel Cunnison
  • Mackenzie Davis
  • Dylan Grant
  • Clara Maxon
  • Camylla Morell
  • Gemma Morell
  • Lila Phinney
  • Madison Worden
  • Hanna Wright
Males
  • Ethan Belcher
  • Riley Belcher
  • Peter Bess
  • Beau Gibson
  • Brody Hammer
  • Parker Hand
  • Phinehas Kerr
  • Erick Lakkham
  • Tyler Maxon
  • Brody Pingree
  • Sal Sisk
  • Andrew Worden
P.O. Box 3413
Walla Walla, WA 99362
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Tera Davis
President
  • Chris Bess
Program Director
  • Trevor Tyas
Race Chair
  • Tyler Ketelsen
Youth Coach
  • Tiffany Struthers
Coach
  • Rob Blethen
  • Tera Davis
  • Brooke Frazier
  • Tim Gibson
  • Robert Hand
  • Tyler Ketelsen
  • Aryn Morell
  • Cody Orange
Cascade Winter Sports Club (CWSC) Last updated: 11/06/2014
  • This club currently has no members listed.
PO Box 833
Lake Oswego, OR 97034
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Paul Tollefson
    Steve Sarich
    Steve Urdahl
    George Rossman
    Natalia Hamalainen
    Emmy Spenlinhauer
    Spencer Raymond
    Paul Anderes
    Paul Tollefson
    Tyler Sassara

President
  • Duane Maxwell
Program Director
  • Paul Tollefson
Race Chair
  • Give Me. A. Race
Youth Coach
  • George Rossman
Centerline Ski Academy Last updated: 11/25/2014
  • This club currently has no members listed.
6820 1/2 - 96th Ave SE
Mercer Island, WA 98040
 
Ski Team Coaches
  • Steve Forsythe
    Donny Wheeler
Central Alpine Race Team (CART) Last updated: 12/04/2015
  • This club currently has no members listed.
720 - 15th Ave E
Seattle, WA 98112
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Tom Latta
    Glenn Marquardt
    Doug Wilke
    Kirk Lakey
    Nick Latta
    Allie Urbasich
President
  • Glenn Marquardt
Program Director
  • NA
Race Chair
  • NA
Youth Coach
  • Tom Latta
Cooper Spur Race Team (CSRT) Last updated: 11/06/2014
Ski Team Members
Females
  • Annick Adams
  • Erika Anderson
  • Sarah Davies
  • Rosina Hart
  • Tori Hopkins
  • Ophelia Hubler
  • Katharine Kaimaktchiev
  • Marisa Rigert
Males
  • Walker Hendricks
  • Oliver Hubler
  • Christopher Hulbert
  • Nicholas Lawrence
PO Box 1246
Hood River , OR 97031
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Shana Sweitzer


President
  • Alexandra Sosnkowsk
Program Director
  • Shana Sweitzer
Race Chair
  • Denice Bukovansky
Youth Coach
  • Chealsea Laswell
Coach
  • Raquel Bruggeman
  • Garth Eliason
  • Sonja Fritz
  • Chelsea Laswell
  • Ben Webster
  • Morgan Wells
Crystal Mountain Alpine Club (CMAC) Last updated: 01/13/2017
Ski Team Members
Females
  • Lilia Artimenia
  • Mackenzie Bachmeier
  • Tess Baldwin
  • Isabella Buck
  • Audrey Clayton
  • Zoe Cohen
  • Annaliese Frohlich
  • Anna Gibbons
  • Ella Golik
  • Payton Habel
  • Zoe Harrington
  • Katie Holm
  • Halle Janssen
  • Sydney Janssen
  • Patricia Kerslake
  • Olivia Kull
  • Madeline Lafreniere
  • Carlie Lindsay
  • Kate Lindsay
  • Aili Moore
  • Emma Moore
  • Madalyn Neal
  • Piper O'Kane
  • Ashley OHara
  • Abigail Orford
  • Canyon Osborn
  • Charlotte Park
  • Livia Petett
  • Lydia Ringer
  • Ava Schoening
  • Sierra Smith
  • Ruby Stamnes
  • Maya Toribio
  • Ellie Trulson
  • Claire Turner
  • Chloe Vlases
  • Claire Walters
  • Elise Walters
  • Philine Weisbeek
  • Norah White
  • Evie Wright
  • Samantha Wright
Males
  • Quintin Ballweber
  • Graham Barwick
  • Thomas Buckner
  • Connor Budd
  • Gabriel Caccia
  • Sebastian Chrysafidis
  • Samuel Cohen
  • Nolan Dennehy
  • Zachary Derwin
  • Tyler Ellis
  • Karsten Farris
  • James Flaggert
  • Peter Frazzini
  • Sam Frohlich
  • Ethan Golik
  • Michael Guo
  • Jack Koefoed
  • Corbin Kray
  • Jeff Kray
  • Wyatt Kray
  • Sawyer Krohn
  • Tristan Krohn
  • Max Lafreniere
  • Tristan LeCuyer
  • Oliver Loeser
  • Wyatt Loeser
  • Reed Lower
  • Conner Niemann
  • Jacob Niemann
  • Wyatt OHara
  • Charlie Orford
  • Julian Sanders
  • Justin Sanders
  • Max Schoening
  • Peter Schoening
  • Blake Sharpe
  • Nash Smoll
  • Owen Snyder-Smith
  • Parker Stines
  • Tanner Stines
  • Tristan Thomson
  • Simon Toribio
  • Gavin Trachte
  • Gunnar Trachte
  • William Vipond
  • Billy Wagner
  • Duncan Walker
  • Miles Watterson
  • Lewis White
P.O. Box 52768
Bellevue, WA 98015
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Alan Lauba - Program Director
    Dale Koetke - Program Admin.
President
  • Brian Janssen
Program Director
  • Alan Lauba
Race Chair
  • Louis Lafreniere
Youth Coach
  • Mike Dahlem
Coach
  • Steve Alger
  • Judith Arvidson
  • Brice Bielaski
  • Phoebe Brown
  • Paul Clarke
  • Mike Dahlem
  • Jeff Docter
  • John Ellis
  • Lily Eriksen
  • Caitlin Farrell
  • Jesse Franklin
  • Art Griffin
  • Michael Hagy
  • Braydon Hall
  • Leigh Hammel
  • Matthew Hammond
  • Jilyne Higgins
  • Jennifer Hunt
  • Michael Jacoby
  • Dave Johnson
  • Paul Koetke
  • Alan Lauba
  • Amy Leonard
  • Gunnar Lindskog
  • Thomas Loeser
  • Scott Macartney
  • Lance McAuley
  • McKenna McNabb
  • Ronald Nelson
  • Blaine Olson
  • Katie Russell
  • Phil Russell
  • Ryan Scarff
  • Newell Smith
  • Dave Vandervoort
  • Tad Williams
  • Karyn Winquist
  • Mauritz Winquist
  • Mitchell Woolston
  • Robert Woolston
Hurricane Ridge Ski Team (HRST) Last updated: 11/29/2013
1405 W 11th St
Port Angeles, WA 98363
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • John Fox
Independence Racing Team (INDY) Last updated: 12/20/2012
Ski Team Members
Females
  • Catherine Brenner
  • Avery Edmundson
  • Erika Edmundson
  • Myriah Stenvers
Males
  • Baden Brenner
  • Klein Fragoso
  • Slate Fragoso
  • Crosby Schmidt
  • Wesley Simko
3667 Bottle Bay Road
Sagle, ID 83860
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Shep Snow
    Matt Diel
    Karen Brenner
    Deb Fragoso
President
  • Shep Snow
Program Director
  • Shep Snow
Race Chair
  • NA
Youth Coach
  • Karen Brenner
Coach
  • Karen Brenner
  • Jill Edmundson
  • Shep Snow
Independent Atheltes Last updated: 11/30/2012
Ski Team Members
Females
  • Anna Graves
  • Uhuru Hashimoto
  • Anne Hendrickson
  • Annika Howell
  • Emma Jewett
  • Madison Jones
  • Katie Lohr
  • Frances Melby
  • Mallory Mercer
Males
  • Chris Carlucci
  • Todd Grover
  • Harrison Harb
  • Jack Knutson
  • Leo Lukens
  • Drayson Lund
  • Magnus Melbourne
  • Adam Moe-Lange
  • Peter Moe-Lange
  • Benjamin Neeves
  • Bert Pschunder
  • Felix Stock
  • Lucas Stock
  • Bentley Walker-Broose
  • Teddy Widmer
  • Imran Wolfenden
 
Coach
  • Brad Aylwin
  • Rob Bell
  • Michael Browder
  • Irene Calder
  • Briggs Chapman
  • Alby Dean
  • Ed Dominguez
  • Michael Drake
  • Katie Feucht
  • Steve Forsythe
  • Bill Gunesch
  • Mary Gunesch
  • Marla Hamilton Lucas
  • Karin Harjo
  • Jeff Hashimoto
  • Jason Hattery
  • Jon Heine
  • Matthew Johnson
  • Scott Johnston
  • Ashley Kastner
  • Karl Kawahara
  • Tom Latta
  • Mark Leland
  • Jennifer Lockwood
  • Paul Mahre
  • Rich Mario
  • Glenn Marquardt
  • Jerry McMurtry
  • Sarah Jane McNichol
  • Laura Mueggler McCabe
  • Rand Neeves
  • Justin Olson
  • Steve Olwin
  • Randy Pelkey
  • Linda Peterson
  • Rory Petrilli
  • Jeff Pickering
  • Tim Reinhardt
  • James Smith
  • Dagi Stock
  • Markus Stock
  • William Strohmeyer
  • Shana Sweitzer
  • Gary Talcott
  • Jim Tracy
  • Matthew Ver Eecke
  • Cade Yamamoto
Kongsberger Ski Club (KSC) Last updated: 01/11/2017
  • This club currently has no members listed.
5747 - 38th Ave NE
Seattle, WA 98105
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • 206-525-407
President
  • Rune Harkestad
    runeh@kiddermatthews.com
    425-577-8556
Program Director
  • treasurer@kongsbergers.org
Race Chair
  • Lisa Boveng
    lisa@boveng.net
Leavenworth Winter Sports Club (LWSC) Last updated: 11/28/2014
Ski Team Members
Females
  • Hadassah Lurbur
  • Kieran Ringel
  • Greer Swoboda
  • Rory Swoboda
Males
  • Quentin Farrell
  • Moses Lurbur
  • Derek Richardson
  • Stephen Tveten
  • Cadel Velazquez
  • Gabe Velazquez
  • Gabriel Wulfman
PO BOX 573
Leavenworth, WA 98826
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Peter Spiegel, Nordic
    Rob Fallon, Alpine
    headcoach@juniors.skileavenworth.com
President
  • Damian Browne
Program Director
  • Kevin Farrell
Race Chair
  • Eric Wulfman
    ewulfman@yahoo.com
Youth Coach
  • Marlene Farrell - Alpine
    Barb Kelly - Nordic
Lookout Pass Race Team (LPRT) Last updated: 09/05/2013
Ski Team Members
Females
  • Kendal Brumet
  • Reece Carter
  • Halli Densley
  • Ava Dircksen
  • Kayla Dorame
  • Lisette Durkin
  • Kathryn Gyde
  • Lillian Gyde
  • Nell Hutchins
  • Ruby Krajic
  • Siena Lotrario
  • Hannah McCann
  • Erin McElgunn
  • Riley McElgunn
  • Eleanor Moss
  • Violet Petersen
  • Alyssa Robinson
  • Jane Robinson
  • Zosha Safranek
  • Audrey Tan
Males
  • Brecken Carter
  • Rylan Carter
  • Archer Coburn
  • Bryton Coburn
  • Preston Coburn
  • Chayce Cortez
  • Skylr Cortez
  • Austin Densley
  • Charlie Dircksen
  • Carter Durkin
  • Matthew Durkin
  • James Gyde
  • Ricky Haralson
  • Ethan Lotrario
  • Alexander Troyer
  • Benjamin Troyer
  • Jackson Webb
PO BOX 335
Osburn, ID 83849
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Val Murray
    Gretchen Murray
President
  • Casey Hatfield
Program Director
  • Casey Hatfield
Race Chair
  • Tabetha Hatfield
Youth Coach
  • Val Murray
    Gretchen Murray
Coach
  • Tom Carter
  • Casi Densley
  • Jessica Hostetler
  • Gretchen Murray
  • Valyn Murray
  • Robert Wuerfel
Loup Loup Alpine Ski Team (LOUP) Last updated: 12/04/2015
Ski Team Members
Females
  • Olivia Glenn
  • Katherine Schuler
Males
  • Aidan Catlin
PO Box 246
Twisp, WA 98856
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Club phone: 509-997-7030
    Club email: loupskiteam@gmail.com
    Ingrid Patterson
    Steve Nelson
    Britta Nelson
Youth Coach
  • Brett Alumbaugh
Coach
  • Bret Alumbaugh
  • Steven Nelson
  • Ingrid Patterson
  • Bart Schuler
Meadows Race Team (MRT) Last updated: 01/02/2015
Ski Team Members
Females
  • Bailey Armstrong
  • Nicole Danilevsky
  • Savina Dock
  • Zayna Farah
  • Sarah Hall
  • Hailey Herman
  • Isabella Hoffman
  • Sadie Jones
  • Madeline Stern
  • Kestrel Sullivan
  • Madison Swanson
  • Noga Tal
  • Mckenzie Walker
  • Aiden Willett
  • Shelby Willett
  • Grace Zarosinski
Males
  • Abraham Barrow
  • Robert Bernhardt
  • Giuliano Bianco
  • Collin Boyd
  • Luke Giacobazzi
  • Stuart Goodbody
  • Brady Inman
  • Henry Johnson
  • Augustus Larson
  • Brady Layman
  • Nash Levy
  • Asa Miller
  • Casey Pickett
  • Trevor Pool
  • Nils Streedain
  • Guy Tal
2149 W Cascade Ave, Ste 106A-207
Hood River, OR 97031
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Jim Stevens - Head Coach/Program Director

    Ryan Boroughs - U16 coach
President
  • Karl Wardrop
Program Director
  • Jim Stevens
Race Chair
  • Tracy Lisac - Race Admin
    RaceAdmin@meadowsraceteam.org
Youth Coach
  • Steve Lisac
    John Rust
    Francois Pelletier
    Sam Humphreys
    Cyndi Sischo
    Kerri Kent
    Jerry Moore
    Robert Finlay
    Jean Welch
    Jack Walker

Coach
  • Michael Annett
  • Ryan Boroughs
  • Shawn Darris
  • Greg DeHaven
  • Mike Hay
  • Jeffrey Jones
  • Chris Kastner
  • A J Kitt
  • Rachel Landon
  • Steve Lisac
  • Bradford Saxe
  • Scott Stern
  • Jack Walker
  • Aaron Zarosinski
Methow Valley XC & Nordic Club (MVNT) Last updated: 07/13/2015
Ski Team Members
Females
  • Liv Aspholm
  • Keeley Brooks
  • Taya Delong
  • Jordan Grialou
  • Ella Hall
  • Zoe Hancock
  • Mariah-May Lucy
  • Dashe McCabe
  • Novie McCabe
  • Lena Nelson
  • Marit Nelson
  • Marta Schkrohowsky
  • Thomasin Schkrohowsky
  • Gretta Scholz
  • Elke Wathen
  • Eva Weymuller
  • Lindsay Worrell
Males
  • Peter Aspholm
  • Dexter Delaney
  • Ian Delong
  • Lazo Gitchos
  • Travis Grialou
  • Walker Hall
  • Eli Nielsen
  • Emil Schkrohowsky
  • Zane Strome
  • Jackson Van Bueren
  • Emerson Worrell
PO Box 1063
Winthrop, WA 98862
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Laura McCabe
    Leslie Hall
    mvntoffice@gmail.com
President
  • Ken Rice
Program Director
  • Leslie Hall
    mvntdirector@gmail.com
Race Chair
  • Alex Hall
Youth Coach
  • Laura McCabe
Coach
  • Leslie Hall
  • Samuel Naney
  • Scott Waichler
Mission Ridge Ski Team (MRST) Last updated: 06/09/2012
Ski Team Members
Females
  • Leah Blanchard
  • Eloise Bolles
  • Sylvia Coston
  • Amy Farley
  • Riley Grosdidier
  • Tatum Grosdidier
  • Diana Healy
  • Annika Jarmin
  • Hailley Jones
  • Charlotte Osgood
  • Jacqueline Pickel
  • Hadley Platt
Males
  • Ahad Ather
  • Jackson Bolles
  • Emerson Busse
  • Brian Davidson
  • Jared Farley
  • Charlie Jorgensen
  • Jack Jorgensen
  • Jacob Kolk
  • Christian McCourtie
  • Jack Mitchell
  • Connor Morgan
  • Erik Morgan
  • Preston Nelson
  • Tyler Ogle
  • Nick Pickel
  • Owen Platt
  • Cade Quigley
  • Wyatt Smith
  • Lars Sorom
  • Trevor Trimble
  • Otto Vanderhoef
  • Jeffrey Webb
25 N. Wenatchee Ave. Ste. 112
Wenatchee, WA 98801
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Head Coach Ryan Shorter
    FIS Coach Louis Otto
    FIS Coach Roger Taggart
    U16 Head Coach Claudia Yamamoto
President
  • Jeff Sanborn
Program Director
  • Ryan Shorter
Race Chair
  • Kari Johnson
Youth Coach
  • Alexandra Shorter
Coach
  • Hannah Bodily
  • Casey Hayward
  • Louis Otto
  • Josh Sanborn
  • Alexandra Shorter
  • Ryan Shorter
  • Roger Taggart
  • Megan Thees
  • Claudia Ney Yamamoto
Momentum Northwest (MNW) Last updated: 05/04/2016
Ski Team Members
Females
  • Andreea Ghizila
  • Suzanna Graham
  • Delaney Jackson
  • Greta Laesch
Males
  • Cooper Jackson
  • Cooper Klein
  • Cooper Legler
  • Justin Taylor
  • Blair Voorhees
  • Liam Voorhees
  • Andrei Whyte
8243 - 126th Pl SE
Newcastle, WA 98056
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Chris Queitzsch
President
  • J. Coert Voorhees
    coert@momentumnorthwest.org
    206-331-0004
Program Director
  • Courtney Voorhees
    courtney@momentumnorthwest.org
    503-334-5026
Coach
  • Coert Voorhees
  • Alan Watson
Mt Bachelor Sports Education Foundation (MBSEF) Last updated: 09/22/2015
Ski Team Members
Females
  • Alice Bouchard
  • Coco Bouchard
  • Lili Bouchard
  • Madison Brown
  • Keely Buchanan
  • Sophie Cauble
  • Olivia Colton
  • Isabella Cornutt
  • Katelyn Costello
  • Helen Cutting
  • Liv Downing
  • Sierra Foster
  • Hannah Glaser
  • Reece Gorham
  • Sadie Ann Gorman
  • Stella Hyde
  • Ariana Kinnaman
  • Elena Klonsky
  • Ava Lilley
  • Ashley Lodmell
  • Teegan Lowe
  • Fiona Max
  • Isabel Max
  • Annie McColgan
  • Jessie Mccomb
  • Gemma Munck
  • Olivia O'Shaughnessy
  • Anna Peternell
  • Paget Rathbun
  • Laurenne Ross
  • Kitt Rupar
  • Sophia Sahm
  • Zoe Simpson
  • Ruby Tien
  • Sequoyah Walther-Gingold
  • Tiger Walther-Gingold
  • Sayloren Wieche
  • Lydia Youkey
Males
  • Jack Botti
  • Andrew Bristow
  • Mario Cacciola
  • Jack Cauble
  • R Minam Cravens
  • Jacob Enos
  • Jake Farwig
  • Tommy Ford
  • Wesley Georgiev
  • Riley Gorham
  • Hunter Greene
  • Timothy Hill
  • Aidan Jacobus
  • Henry Jones
  • Reed Keller
  • Christian Kleinsmith
  • Jake Klonsky
  • Will Lange
  • Tanner Lujan
  • Jack McColgan
  • Parker Meredith
  • Anton Micek
  • Henry Micek
  • Spencer Middleton
  • Colt Musgrave
  • Luke Musgrave
  • Jerry Nye
  • Maximus Nye
  • Timothy Parsons
  • Hamish Reinhart
  • Jack Rosell
  • Skyler Rotge
  • Keenan Seidel
  • Thomas Sickler
  • Joe Sortor
  • Grant Strother
  • Eli Visser
  • Kanyon Wieche
  • Jonathan Wimberly
563 SW 13th St., Ste 201
Bend, OR 97702
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Nils Eriksson
    Pat Robson
    Fred Shick
    Dan Simoneau
    Anna Schulz
    Coggin Hill
    Justin Schoonover
    Drew Herr
President
  • Kirk Schueler
Program Director
  • John Schiemer
Race Chair
  • Cheryl Puddy
Youth Coach
  • Nils Eriksson
Coach
  • Robert Cravens
  • Nils Eriksson
  • Mike Evans
  • William Farwig
  • Ryan Gage
  • Brad Jacobson
  • T Patrick Robson
  • Christina Schueler
  • Fred Shick
  • Dan Simoneau
  • Kelly Simoneau
  • David Smullin
  • Greg Timm
  • Kent Towlerton
  • Kyle Wieche
Mt Baker Race Team (MBRT) Last updated: 09/13/2012
Ski Team Members
Females
  • Isabelle Eelnurme
Males
  • Andrew Eelnurme
  • Mason Nabbefeld
PO Box 30103
Bellingham, WA 98228
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Tom Pulver
President
  • Michael Jones
Program Director
  • Jake Bobst
Youth Coach
  • Shane Kelling
Coach
  • Shane Kelling
  • Britta Nelson
  • Tom Pulver
Mt Hood Race Team and Academy (MHA) Last updated: 01/11/2017
Ski Team Members
Females
  • Renate Becker
  • Sadie Carson
  • Riley Crocker
  • Cailin Gahan
  • Maya Glumbik
  • Mackenzie Greenslade
  • Natalie Hall
  • Louise Howe
  • Melissa Nardone
  • Annelise Norkitis
  • Tatum Scroggins
  • Jayden Tait
  • Samantha Woodring Otterholt
Males
  • Remy Bourgault
  • Campbell Brown
  • Levi Brown
  • Jackson Currier
  • Ty Glumbik
  • Oscar Hapke
  • Nicholas Keyes
  • Montana Kurahara
  • Cassell Lefevre
  • Ian Morris
  • Joshua Nardone
  • Jihoon Pak
  • Alex Rogers
  • Zachary Simmons
  • Jackson Spadaro
  • Connor Splitstoser
  • Jasper Stevenson
  • Max Tobler
  • Jonny Walker
P.O. Box 189
Government Camp, OR 97028
Visit Website
 
President
  • Jason Spadaro
    jasons@sdslumber.com
    541-490-5013
Program Director
  • Seth McCadam
    seth@mhsef.org
    541-944-8827
Race Chair
  • Michele Grebisz
    raceadmin@mhsef.org
Youth Coach
  • Mike Greenslade
Coach
  • Guy Bourgault
  • Amy Bullard
  • Patrick Bullard
  • Michael Greenslade
  • Peter Hoppe
  • Stephanie Hoppe
  • Karen Lundgren
  • Seth McCadam
  • Kate Morrell
  • Mani Morrell
  • Ed Rogers
  • John Aaron Ruddick
  • Brad Splitstoser
  • Stephen Tobler
Multnomah Athletic Club (MAC) Last updated: 07/13/2015
Ski Team Members
Females
  • Quinn Albright
  • Kiera Bertell
  • Hailey Cordry
  • Mackenzie Green
  • Sanne Murphy
  • Kaitlyn Paskill
  • Nicole Prall
  • Bergen Rust
Males
  • Grant Andersen
  • Parker Andersen
  • Lucas Garcia
  • Nathan Gunesch
  • Timur Klebleev
  • Felix McCall
  • Hayden Mills
  • Liam Murphy
  • Conner Nelson
  • Tucker Scroggins
  • Andis Solomon
1849 S.W. Salmon Street
Portland, OR 97205
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Justin Rackley
    Seth Tinker
    Kristy Aserlind
    Jesse Scroggins
    Michael Allen
    Kris Dausz
    Ben McKinley
President
  • Brandon Hayes-Lattin
Program Director
  • Justin Rackley
Race Chair
  • Justin Rackley
Youth Coach
  • Kristy Aserlind
Coach
  • Kristen Aserlind
  • Kendra Ash
  • Kris Dausz
  • Brian Feucht
  • Robert Gibson
  • Brandon Hayes-Lattin
  • Justin Rackley
  • Spencer Raymond
  • John Rust
  • Jesse Scroggins
  • Willy Scroggins
  • Seth Tinker
North Shore Nordic (NSN) Last updated: 11/29/2013
  • This club currently has no members listed.
370 Anderson Lane
Kalispell, MT 59901
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Chad Castren
President
  • Dave Hadden
Program Director
  • NA
Race Chair
  • NA
Youth Coach
  • Chad Castren
Northwest Collegiate Ski Conference (NWCSC) Last updated: 08/21/2017
2112 Cleveland Blvd
Caldwell, ID 83605
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • N/A
President
  • N/A
Program Director
  • Ron Bonneau

    USCSA website: www.uscsa.com
    NWCSC website: www.uscsanw.org
Race Chair
  • Ron Bonneau
Youth Coach
  • N/A
Coach
  • Ron Bonneau
Peas in a Pod (POD) Last updated: 06/09/2012
  • This club currently has no members listed.
 
Plain Valley Nordic Team (PVNT) Last updated: 02/10/2015
18636 Beaver Valley Rd
Leavenworth, WA 98826
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Rob Whitten
President
  • Rob Whitten
Program Director
  • Rob Whitten director@skiplain.com
    Fax: 509-763-2204
    509-796-3836
Race Chair
  • Rob Whitten
Sandpoint Nordic Club (SNC) Last updated: 01/18/2017
PO Box 233
Sandpoint, ID 83864
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Vicki Longhini 612-987-3802
    Ross Longhini
    Jeannie Nelson
    Rebecca Dussault
President
  • Nathan Kanning
Program Director
  • Youth ski director - Vicki Longhini
Race Chair
  • To be named
Youth Coach
  • Vicki Longhini - Director
Coach
  • Vicki Longhini
Schweitzer Alpine Racing School (SARS) Last updated: 06/09/2012
Ski Team Members
Females
  • Kate Anderson
  • Farli Boden
  • Laura Boge
  • Hannah Boyum
  • Carina Bracy
  • Josie Buoy
  • Halle Campbell
  • Zoe Chase
  • Cody Christiansen
  • Kennedy Christiansen
  • Maddie Collins
  • Molly Collins
  • Berkeley Cox
  • Autumn Craven
  • Georgia Dix
  • Quincy Evans
  • Sally Gatten
  • Grace Grady
  • Mikaela Grzelak
  • Rachel Grzelak
  • Lauren Hammil
  • Maren Hammil
  • Chloe Hanna
  • Scarllett Hargreaves
  • Avery Hickok
  • Hannah Hislop
  • Gracyn House
  • Audrey Joy
  • Savannah Jurgensen
  • Lila Kadzejs
  • Annaby Kanning
  • Emerson Kanning
  • Kinsey Koenig
  • Chloe Lavelle
  • Isabella Matthews
  • Madison Matthews
  • Samantha Matthews
  • Olivia May
  • Juliet McFarland
  • Sophia McFarland
  • Sydney McFerrin
  • Marykate McHenry
  • Kaylin McMahon
  • Addelin Memmer
  • Zaria Metts
  • Inga Mitchell
  • Uma Mitchell
  • Isabelle Parekh
  • Belle Prosser
  • Phyllis Prosser
  • Elizabeth Quesinberry
  • Emily Rasmussen
  • Maya Rizvi
  • Hazel Schaub
  • Annie Schiene
  • Janie Schiene
  • Gee Gee Schulberg
  • Isabell Simpson
  • Finley Sjostrom
  • Bella Smith
  • Olivia Smith
  • Kya Stanley
  • Tessa Van Wert
  • Halle White
  • Mackenzie Williams
  • Payton Williams
  • Reese Williams
  • Ella Wilson
  • Morgan Wohllaib
  • Olivia Wyatt
  • Halle Wyman
Males
  • Forest Ambridge
  • Evan Anderson
  • Nicholas Anderson
  • Austin Billstin
  • Cadin Billstin
  • Nathan Boyum
  • Matthew Bruya
  • Maximus Cervi-Skinner
  • Zackery Cervi-Skinner
  • Braden Clemson
  • Drew Clubine
  • Owen Clubine
  • Erik Collins
  • Thomas Collins
  • Charles Corbridge
  • Nick Demarco
  • Patrick Du
  • Philip Du
  • Korbyn Edmondson
  • Brady Gatten
  • Jeru Gidley
  • Lochlan Hargreaves
  • Ethan Hickok
  • Owen Hickok
  • Sam Hislop
  • Alexander Hopkins
  • Blayne Kanning
  • Dakota Landwehr
  • Logan Levan
  • Kjetil Lund-andersen
  • Finn Mallinen
  • Max Mallinen
  • Tolla Matthews
  • Trevor Maxwell
  • Lachlan May
  • Declan McCahill
  • Smith McHenry
  • Addison McNamara
  • Brady Moore
  • Riley Murphy
  • Larson Overby
  • Parker Overby
  • Alexi Panos
  • Demitri Panos
  • Lucas Parekh
  • Jackson Payne
  • Jameson Payne
  • Mitchell Prosser
  • Ian Rizvi
  • Griffin Satterfield
  • Hudson Satterfield
  • Angus Schaub
  • Charles Schmitt
  • Mason Sheckler
  • Scot Simpson
  • Kole Sjostrom
  • Kaleb Stephens
  • Alexander Stewart
  • Miles Stewart
  • Maxwell Vandersloot
  • Bode Vettergren
  • Adam Vogel
  • Henry Vogel
  • Branson Whitby
  • James Williams
  • Campbell Wyman
PO Box 63
Sandpoint, ID 83864
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Jamie Landwehr, Chris Acosta, Chelsea Nova, Courtney Nova
President
  • Scott Hislop
Program Director
  • Jamie Landwehr, Program Director

    Olivia Merithew, Administrator
Race Chair
  • Jamie Landwehr
    Bill Brooks
    Roger Root
Youth Coach
  • Courtney Nova
Coach
  • Christopher Acosta
  • Courtney Altringer
  • Richard Clubine
  • Sarah Donahue
  • Aaron Holcomb
  • James Holcomb
  • Jamie Landwehr
  • Jim Landwehr
  • Robert Landwehr
  • Thomas Ted McNamara
  • Brandon Moon
  • Pat Murphy
  • Rob Newman
  • Chelsea Nova
  • Courtney Nova
  • Craig Panos
  • Joel Rasmussen
  • Chris Thompson
Seattle Academy Nordic Ski Club (SANSC) Last updated: 07/13/2015
  • This club currently has no members listed.
1201 E Union St
Seattle, WA 98122
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Jordan Goldwarg
    phone: 617-335-7603
President
  • Jordan Goldwarg
Program Director
  • Jordan Goldwarg
    email: jgoldwarg@seattleacademy.org
Race Chair
  • N/A
Youth Coach
  • N/A
Silver Mtn Alpine Race Team (SMART) Last updated: 11/29/2013
Ski Team Members
Females
  • Libby Collins
  • Ana Morgen
  • Mia Morgen
  • Riley Usab
  • Victoria Usab
  • Jensen Wilson
  • Tyler Wilson
Males
  • Olin Elgee
  • Joshua Flohr-Crumpton
  • Wyatt Hartzell
  • Owen Miller
  • Alex Weitz
701 Bunker Ave Suite 113
Kellogg, ID 83837
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Lisa Denker
    Alex Tyson
Program Director
  • Janet Arendall
Skiyente Ski Club (SCS) Last updated: 06/09/2012
 
Skykomish Ski Team (SST) Last updated: 12/04/2015
Ski Team Members
Females
  • Alisa Alonichava
  • Catie Dutton
  • Kira Lewis
  • Jocelyn Stephens
  • Liliane Tansley
  • Ally Thompson
  • Anna Zaruby
Males
  • Hudson Dore
  • Cormac Fox
  • Luke Leddy
  • Nathan Lewis
  • Mark Cooper Stephens
  • Wilfrid Tansley
PO Box 145
Skykomish, WA 98288
 
Ski Team Coaches
  • Gillian Esson skykomishskiteam@live.com
President
  • Stephen Zaruby
Program Director
  • Gillian Esson
Youth Coach
  • Tomas Rivas
Coach
  • Jessica Delacenserie
  • Gillian Esson
  • Tomas Rivas
  • Marvin Tansley
Snoqualmie Nordic Club (SNC) Last updated: 06/09/2012
  • This club currently has no members listed.
 
Spokane Nordice Ski Association (SNSA) Last updated: 01/13/2017
Ski Team Members
Females
  • Lily Antoniuk
  • Piper Antoniuk
  • Bridget Burns
  • Charlotte Burns
  • Hannah Burns
  • Kate Cornelius
  • Genevieve Fawcett
  • Alice Groza
  • Josie McLaughlin
  • Maggie McLaughlin
  • Lauren Potyk
  • Annika Rossow
  • Elizabeth Sharman
  • Linnea Sunderman
Males
  • John DeForest
  • Brett Hinds Ford
  • Tommy Groza
  • Patrick Korus
  • Nathan Lambiotte
  • Andrew Potyk
  • Sameer Powers
  • Bjorn Rossow
  • Brooks Schaaf
  • Aleksander Sharman
  • Evan Sunderman
PO Box 501
Spokane, WA 99210
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • George Bryant
    Judson Ford
    Jamie Redman
President
  • Alison Liaboe
Program Director
  • Todd Dunfield
Race Chair
  • Mike Burns
Youth Coach
  • Jud Ford
Coach
  • George Bryant
Spokane Ski Racing Association (SSRA) Last updated: 02/06/2014
Ski Team Members
Females
  • Alexandra Aden
  • Beatrice Aldred
  • Sophie Aldred
  • Aubrey Anderson
  • Sierra Anderson
  • Ava Anyan
  • Alessandra Bot
  • Ava Bot
  • Eliza Burns
  • Charlotte Dix
  • Sophia Falter
  • Ginny Lou Garabedian
  • Helen Garabedian
  • Marion Garabedian
  • Pearl Garabedian
  • Allison Gardella
  • Collette Holcomb
  • Katja Holcomb
  • Amira Islam-Zwart
  • Quinn Johnson
  • Maggie Jones
  • Ariana Kasimov
  • Georgia Lewis
  • Daria Markewych
  • Maya Peck
  • Sophie Post
  • Annalise Toillion
  • Sonja Toillion
  • Sophie Toillion
  • Kyla Welsh
  • Julia Yahne
Males
  • Jonah Aden
  • Levi Aden
  • Micaiah Aden
  • Hayden Ainsworth
  • Owen Ainsworth
  • William Aldred
  • Reilley Anderson
  • Anson Ball
  • Landon Ball
  • Merrick Banning
  • Jackson Burns
  • Maxwell Burns
  • Malachi Clinton
  • Samuel Cox
  • Jack Dale
  • William Dexter
  • Beau Dix
  • Peter Dix
  • Bruce Emch
  • Will Emch
  • Michael Estrella
  • Luke Falter
  • Hrair Garabedian
  • Trenton Gardella
  • Caden Goranson
  • Cooper Holcomb
  • Zachary Jenner
  • Leif Johnson
  • Brandon Kelly
  • Colby Kelly
  • Hunter Kuhn
  • Benjamin Lewis
  • Cole McClellan
  • James Mitchell
  • Jonathan Ohms
  • John Pary
  • Sully Rowe
  • Leo Schuele-Van Aken
  • Jackson Spitz
  • Jaden Spitz
  • Julien Spitz
  • Bruce Toillion
  • Jack Toillion
  • Luke Toillion
  • Amogh Varadhan
  • Liam Welsh
PO Box 678
Spokane, WA 99210
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Chuck Holcomb
    Mark Burandt
President
  • Jeff McClellen
Program Director
  • Chuck Holcomb
Race Chair
  • Tabitha Hamilton
Coach
  • Mikayla Brandhorst
  • Alex Burandt
  • Mark Burandt
  • Stefan Burandt
  • Jon Edwards
  • McKinley Guenzel
  • Dan Henry
  • Charles Holcomb
  • Gary Peck
  • Rachel Sandvig
  • Gregory Scheidt
  • Alex Tyson
Stevens Pass Alpine Club (SPAC) Last updated: 08/10/2016
Ski Team Members
Females
  • Ellie Blakemore
  • Elly Bray
  • Lauren Bray
  • Campbell Butzlaff
  • Olivia Connor
  • Vivian Daroczy
  • Erica Debley
  • Alexis Friedman
  • Alina Gemza
  • Madeline Gillespie
  • Courtney Grimm
  • Hattie Kenknight
  • Ruby Kenknight
  • Zoe McDevitt
  • Ava Northrup
  • Karey Sharp
  • Olivia Shelley
  • Amelia Stocking
  • Madison Von Melville
  • Taytum Von Melville
Males
  • Ethan Baek
  • Spencer Barclay
  • David Dahlberg
  • Alex Folta
  • Ethan Friedman
  • Zac Holton
  • Aidan James
  • Kyle Jamison
  • Kyle Larson
  • Tyler Larson
  • Yuchen Li
  • Jamison Oleksy
  • Riley Schmidt
  • Jacob St. Marie
  • Benjamin Steinberg
  • Boomer Vuori
  • Jack Wagman
  • Brandon Wear-Grimm
  • Cale Westman
  • Kristopher Westman
  • Noah Willson
22406 86th Ave West
Edmonds, WA 98026
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Dave Lyon
    Tom Duffy
    Jim Vasatka
    Larry Calvin
    Mike Grimm
President
  • Kurt Westman
Program Director
  • Dave Lyon
    Youth: Nils-Erik Riise
Race Chair
  • Stuart Larson
Youth Coach
  • Nils-Eric Riise
    Linda Cowan
    Burc McFarlin
    Dave Lucas
    Sara Larson
    Erik Brack
    Bre Huston
    Lyndsey Calvin
    Christine Kjenner
    Dave Rowe
    Andrew Calvin
Coach
  • Sean Bold
  • Jeffrey Bray
  • Larry Calvin
  • Katie Cutting
  • Alec Grimm
  • Mike Grimm
  • Holly Holton
  • Breanna Huston
  • Emily Kosmala
  • Sara Larson
  • Dave Lucas
  • David Lyon
  • James Matthiesen
  • Nils-Erik Riise
  • David Rowe
  • Mark Shelley
  • James Vasatka
  • Chris Von Melville
  • Bruce Zornow
Summit at Snoqualmie (SAS) Last updated: 07/13/2015
P.O. Box 1068
Snoqualmie Pass, WA 98068
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Deanski Tonkin - Head
    Jeff Miller - Asst. Head
    Linda Cannon
    Ian McFail
    Ty Ueland
    Dennis Broadwell
    Peter Kahn
    David Hansen
    Corey Larsen
    Kyle Larsen
    Dennis Saunders
    Hogan Shin
    Chris Stark
    Kat Stark
    Joe Jereczek
    Yves Arrouye
    Kerstin Feist
    Jordan Lau
    Rex Lau
    todd Osborne
    Michael Schiehser
    Kevin Stull
    Bill Wilson
    JJ Wright
    Ron Traficante
    Kolby Fenner
    Rand Little
    John Forsen
    Tim Reinhardt
    Bob Gue
    Jeff Bayley
    Chris Carlucci
    Samir Rustagi
President
  • Devin Mettler
Program Director
  • Dean Tonkin
    USSA L300 Coach & Examiner
    USSA National 4 TD
Race Chair
  • Jeff Miller
Youth Coach
  • Dean Tonkin - Supervisor
Coach
  • David Hansen
  • Kent Johnson
  • Rand Little
  • Jeffrey Miller
  • Matthew Richardson
  • Dean Tonkin
  • Ron Traficante
  • Laurie Wilke
Teacup Nordic Club (TNC) Last updated: 11/29/2013
Ski Team Members
Females
  • Cali Corkran
  • Sophia Corkran
  • Daisy Dolan
  • Maya Rayle
Males
  • Benjamin Balazs
  • Leif Bergstrom
116 SE 50th Ave.
Portland, OR 97215
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Robert Schlichting
    Abby Haight
President
  • Paul Blackburn
Program Director
  • Abby Haight
    Robert Schlichting
Race Chair
  • Calon Russell
Youth Coach
  • Abby Haight
    Robert Schlichting
Coach
  • Karl Andersson
  • Doug Corkran
  • Kiera Degener-O'Brien
  • Taylor Schlichting
Team Alpental Snoqualmie Ski Education Foundation (TAS) Last updated: 01/11/2017
Ski Team Members
Females
  • Merel Adriaanse
  • Carina Ashe
  • Eileen Beres
  • Mary Brooks
  • Olivia Del Sarto
  • Gwen Evans
  • Eva Frey
  • Lisen Frey
  • Emma Ireton
  • Lauren Koper
  • Sydney Kraabel
  • Kate Miller
  • Zoe Paek
  • Taylor Richards
  • Ella Skoglund
  • Mia Tomasi
  • Quinn Treuting
  • Anna Troje
  • Allison Wicklund
  • Brynne Wicklund
Males
  • Alexander Aylen
  • Adam Beattie
  • Karl Beck
  • John Beres
  • Micah Davis
  • Oliver Day
  • Joseph Dempsey
  • Evan Graves
  • Beckham Hanson
  • Christopher Ireton
  • Sebastian Kragh
  • Corbett Mathewson
  • Matthew McBurney
  • Nicklas McNamara
  • Aditya Mummulla
  • Alexander Paek
  • Roman Postforoosh
  • Carver Richards
  • Reece Rosen
  • Lawrence Saenz
  • Patrick Smucker
  • Zander Van Coevorden
  • Ian Vanderhoef
PO Box 85193
Seattle, WA 98145
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Van Brassington
    Lisa Wicklund
    Dana Kusakabe
    Spencer Seim
President
  • Tom Miller
Program Director
  • Chris Loewy
Race Chair
  • Dan Evans
Youth Coach
  • Denny Littlefiled
Coach
  • Jeffrey Bayley
  • Naomi Bishop
  • Van Brassington
  • Howard Coleman
  • Jeff Davis
  • John Forsen
  • Michael Graves
  • Danasue Kusakabe
  • Denny Littlefield
  • Chris Loewy
  • Katy Loewy
  • M.P. Loewy
  • Scott McBurney
  • Daren Postforoosh
  • Taylor Rich
  • Danielle Rustagi
  • Spencer Seim
  • Lisa Wicklund
Wenatchee Valley Nordic Ski Education Foundation (WVNSEF) Last updated: 06/09/2012
  • This club currently has no members listed.
 
White Pass Ski Club (WPSC) Last updated: 12/28/2015
Ski Team Members
Females
  • Zoe Allen
  • Callie Jo Anderson
  • Claire Emmans
  • Nora Emmans
  • Sheridan Gadsden
  • Sylvia Gawlik
  • Elysse Gregor
  • Shasta Hecht
  • Sitka Hecht
  • Mary Hendrickson
  • Zophie Hopkins
  • Lulu Jensen
  • Josie Knight
  • Brynn Manke
  • Caroline McCarthy
  • Tova Orth
  • Reilly Reed
  • Lily Tebb
  • Molly Tebb
  • Taylor Watkins
  • Jacqueline Wiles
Males
  • Stevan Abb
  • Jagger Baldie
  • Tristan Casady
  • Ryan Kershaw
  • John Kim
  • Kenny Knight
  • Kyle Manke
  • Reid Manke
  • Hunter Meier
  • Axel Mildes
  • Sawyer Price
  • Davis Rice
  • Cash Spoelstra
  • Gavin Taylor
  • Grant Tebb
  • Michael Wagar
  • Tristin Watkins
48933 US Hwy 12
Naches, WA 98937
Visit Website
 
Ski Team Coaches
  • Rick Reid
    Kevin McDevitt
    Matt Morrell
    Cal Blethen
    Andrew Rockenfield
    Corey Cimock
    Bill Cimock
    Bridget Bentley
    Alex Mahre
    Sofia Ferguson
    Matt Busby
    Doug Taylor
    Mandy Hansen

President
  • Kevin McCarthy
Program Director
  • Matt Morrell
Race Chair
  • Terry Critchlow
Youth Coach
  • Bill Cimock
Coach
  • Kevin McDevitt
  • Matt Morrell
Willamette Alpine Race Program (WARP) Last updated: 11/29/2013
Ski Team Members
Males
  • Brody Elliott
  • Declan Elliott
 
Ski Team Coaches
  • Liz Watkins
    Jon Faulkner
President
  • Dave DiMarco
Race Chair
  • Dave DiMarco